Eksperci Serwisu "Kwadrans dla Dyrektora"

Małgorzata Celuch

egzaminator, wicedyrektor zespołu szkół Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Konsultuje i udziela porad z zakresu organizacji pracy szkoły przez dyrektora i zarządzania placówką, jako wicedyrektor ma bowiem bogate doświadczenie w tej dziedzinie. 

Dariusz Dwojewski

doradca prawny; specjalista z zakresu prawa oświatowego. Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Joanna Kaleta prawnik, specjalista prawa pracy; Pisze i konsultuje teksty z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. 

Agnieszka Kosiarz

były pracownik Departamentu Strategii MEN, obecnie inspektor w Wydziale Oświaty i Wychowania Urzędu Dzielnicy m.st. Warszawy, specjalista z zakresu prawa oświatowego. Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych.

Małgorzata Krajewska

zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy; Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Konsultuje i udziela porad z zakresu współpracy szkoły z organem prowadzącym.

Patryk Kuzior

doktor nauk prawnych, współautor komentarza do ustawy o systemie oświaty; specjalista z zakresu prawa oświatowego. Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych.

Wanda Pakulniewicz

st. wizytator w kuratorium oświaty, do kwietnia 2007 kierownik oddziału, ekspert ds. awansu zawodowego nauczycieli; Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. U nas pisze  głównie z zakresu tematów na pograniczu spraw kadrowych i zarządzania placówką oświatową, oraz awansu zawodowego.

Agnieszka Rumik

radca prawny specjalizujący się w prawie oświatowym i zagadnieniach dotyczących funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, autor publikacji z zakresu prawa oświatowego i prawa pracy, doradca dyrektorów szkół i nauczycieli.

Anna Trochimiuk

prawnik, aplikant radcowski, specjalista prawa oświatowego i prawa pracy; Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych.

Dominik Wajda

asystent sędziego w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego; Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych. Konsultuje teksty i porady z uwzględnieniem najnowszego orzecznictwa SN. 

Leszek Zaleśny

ekspert w dziedzinie prawa oświatowego, członek zarządu OSKKO; Pisze teksty i porady z zakresu Karty Nauczyciela, ustawy o systemie oświaty oraz innych aktów prawnych związanych z funkcjonowaniem szkół i placówek oświatowych.


Przepisz kod:

Pola oznaczone * sa wymagane.